De gemeente Staphorst heeft de wegwerkzaamheden aan de Parallelweg in Staphorst afgerond. De toplaag van het asfalt is vervangen. Ook heeft de gemeente een aantal aanpassingen gedaan om de weg veiliger en duurzamer te maken. Tot eind juni vinden er nog werkzaamheden plaats aan de verlichting.

De Parallelweg was tussen de Gemeenteweg en de Viaductweg toe aan onderhoud. Bovendien gaven omwonenden en de wijkraad Staphorst Noord aan dat er vaak te hard wordt gereden op de 30-kilometerweg. De gemeente heeft daarom tegelijk met het onderhoud een aantal aanpassingen gedaan om de snelheid van het verkeer te remmen. Zo zijn de drempels nu steiler en liggen er verhogingen op de weg (rijbaankussens).

Verder heeft de gemeente de afwatering duurzamer gemaakt door een trottoirband weg te halen. Zo kan er meer regenwater van de weg naar de sloot lopen en komt er minder in het riool terecht.
De werkzaamheden duurden ongeveer twee maanden. Tot eind juni vindt nog wel onderhoud plaats aan de lichtmasten langs de Parallelweg. De weg blijft dan open.