Vanwege de geplande uitbreiding van het munitiedepot in Staphorst vinden er 20 en 21 juni oefeningen plaats in Staphorst. Het depot moet bij calamiteiten onder alle omstandigheden goed bereikbaar zijn, daarom doet defensie onderzoek naar de tractie van hun voertuigen op omliggende grondsoorten.

Op 20 en 21 juni wordt de proef op de som genomen in de Staphorster klei. Hierbij wordt bepaald hoe een Leopard 2 reageert op wisselende trekbelasting gedurende een afstand van 100 meter klei. Hoe bereik je de maximale tractie, wat is bijvoorbeeld de beste versnellingskeuze en kan je beter voor- of achteruit rijden.

Defensie hoopt door middel van deze testdagen hiervan een goed beeld te krijgen. De testen zijn overigens bij te wonen voor een select gezelschap geïnteresseerden. Tickets hiervoor zijn binnenkort verkrijgbaar op www.stts-staphorst.nl