Terwijl de winterkou maar uitblijft met temperaturen ruim boven het vriespunt, maakt Rouveen zich op voor het meest hartverwarmende evenement van het jaar, de Klompenrace. Op maandag 29 december kunnen de klompenlopers zich opmaken de 21ste editie. De traditie met een hang naar nostalgie die het hart van iedere Rouvener sneller laat kloppen. Helemaal als er ook nog eens flink de vaart in wordt gezet.
Dit jaar krijgt de traditionele Klompenrace, georganiseerd door Comité Zonuendan, een wel heel sfeervol thema: “Romantiek an Diek”. Terug naar de tijd dat er nog niet werd geswiped op telefoons, maar de romantiek an Diek werd beleefd. De tijd van het venstervrijen, waarbij de jongemannen “heimelijk” via het openstaande raam toegang verschaften tot de woning dan wel de slaapkamer van een geliefde. Eenmaal binnen zou hij op de dekens gaan zitten en zo tot een uur voor zonsopkomst – het moment waarop het melktijd was – met zijn geliefde te kunnen spreken. Een “nachien praoten”.
Het “praoten” kan ook nu tot in de late uurtjes, maar eerst moet er nog hardgelopen worden. De start van de Klompenrace is om klokslag 22.00 uur!!. Dan zal het dorp dan weer luidruchtig worden gewekt door het startschot met de carbidbus en de massaal klepperende klompenlopers. Op de klompen door het dorp, zoals in lang vervlogen tijden, op zoek naar een beetje “Romantiek an Diek”.
De deelnemers wordt verzocht om een eigen, creatieve invulling aan het thema te geven. Aan het publiek en de bewoners langs de route het verzoek om de deelnemers hartstochtelijk aan te moedigen en het parcours te verlichten en op te sieren met harten.
De Klompenrace is voor alle leeftijden, grote mensen en onderdeurtjes. Er zijn prijzen te behalen voor de snelste deelnemers in verschillende leeftijdsgroepen. Gaat jou dat allemaal veel te snel, wees dan creatief, want er zijn eveneens prijzen voor de meest originele deelnemers.
Iedereen in het bezit van houten schoeisel kan zich vanaf 20.00 uur inschrijven bij café Korterink te Rouveen. Voorafgaand, tijdens en na afloop van de Klompenrace is er feest bij café Korterink met muziek en natuurlijk de nodige versnaperingen om na de inspanning weer op krachten te komen.
Comité Zonuendan bestaat uit een groep dorpsgenoten, die de lokale plattelandscultuur wil promoten en cultureel erfgoed wil behouden. Meer informatie over de Klompenrace en andere activiteiten van Comité Zonuendan kunt u vinden op www.zonuendan.com.


Tip de redactie via WhatsApp! Voeg ’Weblog Staphorst' toe als contact in uw telefoon,
