Wie gaat trouwen, begint vaak met één belangrijke vraag. Hoe kondigen we onze grote dag aan. Waar vroeger dikke boeken met standaard trouwkaarten op tafel lagen, is dat beeld volledig veranderd. Bij DC Grafimedia in Staphorst draait het vandaag de dag om maatwerk, creativiteit en moderne druktechniek. Geen vaste modellen meer, maar unieke ontwerpen die volledig aansluiten bij het bruidspaar.
Eigenaar Harry Dunnink ziet die ontwikkeling al jaren van dichtbij. “In het verleden had je boeken met trouwkaarten waar je er één uit koos. Dat is eigenlijk verdwenen. Tegenwoordig maken we bijna alleen nog maar eigen ontwerpen.”
Bruidsparen komen vaak binnen met inspiratie die ze online hebben gevonden. Pinterest, social media of voorbeelden van andere bruiloften vormen het startpunt. “Ze mailen ons of komen langs met een idee. Dan beginnen wij met het ontwerp. Eerst sturen we een digitale versie zodat we samen kunnen finetunen. Net zo lang tot het helemaal klopt.”
Het grote verschil met vroeger zit volgens Dunnink in de vrijheid die bruidsparen tegenwoordig hebben. Elke kaart kan anders zijn in vorm, kleur en uitvoering. Dankzij moderne apparatuur is vrijwel alles mogelijk. “We hebben een nieuwe Fujifilm digitale pers staan. Daarmee kunnen we metallic of parelmoer kleuren drukken, maar ook goud, zilver of koper. Dat geeft een kaart echt een luxe uitstraling.”
Naast bijzondere kleuren speelt ook de afwerking een belangrijke rol. Kaarten hoeven allang niet meer rechthoekig te zijn. Met behulp van een plotter kunnen vormen volledig op maat worden uitgesneden. “Een hartvorm bijvoorbeeld, of een andere speciale vorm. Je kunt het zo gek maken als je zelf wilt. En met foliedruk kun je het reliëf ook echt voelen.”
Opvallend is dat DC Grafimedia geen klassiek kaartenboek meer gebruikt. Alle ontwerpen zijn digitaal te bekijken. Dat sluit aan bij de huidige generatie bruidsparen, die steeds vaker zelf creatief aan de slag gaat. Programma’s als Canva en Affinity maken het mogelijk om zelf een ontwerp te maken. “Veel mensen ontwerpen hun kaart tegenwoordig zelf. Dat vinden wij alleen maar leuk. Wij begeleiden ze technisch zodat het uiteindelijk ook mooi gedrukt kan worden. We controleren bestanden, kijken naar afloop en kwaliteit en helpen waar nodig. We laten ze niet zwemmen.”
Die combinatie van eigen creativiteit en professionele begeleiding zorgt ervoor dat elke trouwkaart uniek wordt. Vanuit één basisontwerp kunnen bovendien meerdere varianten ontstaan, bijvoorbeeld aparte kaarten voor dag- en avondgasten, programmakaarten of aanvullende drukwerken in dezelfde stijl.
Dunnink werkt inmiddels al veertig jaar in de grafische wereld en zag het vak volledig veranderen. Van knippen, plakken en filmmonteren tot digitaal ontwerpen en hightech drukpersen. Toch blijft één ding hetzelfde. “Als mensen de proefdruk in handen hebben, wordt het pas echt. Dan zien ze hun eigen trouwkaart voor zich liggen. Dat blijft een bijzonder moment.”
Als extra verrassing krijgen bruidsparen bij DC Grafimedia zelfs een zogenoemd doosje geluk mee, gevuld met waardebonnen van lokale ondernemers. Een kleine attentie die past bij de persoonlijke aanpak waar het bedrijf om bekendstaat.
DC Grafimedia
Gemeenteweg 32, Staphorst
Tel. 0522 46 25 18
info@dc-grafimedia.nl
www.dcgrafimedia.nl
Tip de redactie via WhatsApp! Voeg ’Weblog Staphorst' toe als contact in uw telefoon,
