In samenwerking tussen de Oranjevereniging Rouveen en Dorpsvereniging De Munnikenslag werd er op paasmaandagmiddag een “eier-happening” georganiseerd op het feestterrein aan de Schipgravenweg.
Vele ogen keken deze paasmaandag naar de lucht en naar de diverse buienradars op internet. Het zou toch niet zo zijn? Na een prachtige zonnige 1e Paasdag zou de 2e Paasdag toch niet geheel verregenen?
Gelukkig niet, de weersgoden waren de Rouveners redelijk gezind. Tot aan het startsein van het eieren zoeken kwamen en nog enkele druppels naar beneden. Maar gedurende de periode van eieren zoeken en aansluitend het eieren gooien was het redelijk droog. Enkele attracties waren reeds verhuisd naar de feesttent en de kachel was enigszins opgestookt. Hierdoor kon het gehele geplande gebeuren redelijk goed doorgang vinden. Na afloop van de buitenactiviteiten begon het weer licht te regenen. Een regen waar ook menigeen al een tijdje op zat te wachten, maar gelukkig de feestvreugde niet heeft verstoord.
Eerst werden er door de diverse jeugdgroepen eieren gezocht op het feestterrein. Daarna kon er worden beoordeeld hoe goed de jeugd van Rouveen was in het eieren gooien (nog belangrijker het eieren vangen). Meerdere lachwekkende vertoningen waren er te bewonderen, waarbij meerdere deelnemers niet “ongeschonden” uit de strijd kwamen. De uiteindelijke winnaars werden gehuldigd met een typerend paascadeau, te weten een chocolade crispy-egg.
Het vervolg aan festiviteiten volgt aan het eind van deze week, wanneer er in ons land weer de Koningsdag wordt gevierd. Wat er allemaal deze dag staat te gebeuren is te vinden op de website van de Oranjevereniging Rouveen: (https://oranjeverenigingrouveen.nl/programma-2025/)