De reis gaat door en zal weer spannend zijn.
Onze weg stopt niet bij het verwisselen van de kalender.
De tijd kun je niet vastgrijpen,
Maar wel gebruiken.
We nemen voor,
We laten achter.
En gaan weer dromen.
Het zal soms anders gaan.
Vanaf een uur of 1 in de middag begon het carbidschieten op Staphorst en tegen 3 uur leek het wel oorlog. Op meer dan 20 locaties werd er weer volop geschoten. Soms met de originele melkbus en soms met bussen van meters hoog, de knallen waren weer formidabel. Kleine vuurtjes, grote vuren en overal groene flesjes, variërend van 0 tot 5% alcohol.
De grootste groep bevond zich ook dit jaar weer aan de Moddergatsweg. Een enorme voorraad hout zorgde ervoor dat niemand het echt koud kreeg. Knakworstjes, carbid en bier, een prima combinatie.
En dan liggen er opeens 2 versleten autobanden in de berm van de Bullingerweg. Je moet toch op zijn minst een kronkel in de bovenkamer hebben om dit gewoon van je af te smijten.
De Stichting Oud en Nieuw Staphorst organiseert tijdens de komende jaarwisseling opnieuw een evenement op het evenemententerrein ‘de Tippe’ in Staphorst. Een evenement met als doel zorg te dragen voor een veilige en gezellige jaarwisseling in de gemeente Staphorst.
In alle vroegte kwamen jongstleden vrijdag 28 december de eerste rijders Staphorst al binnen. Terwijl het nog pikkedonker was en de start nog vele uren verwijderd. Afkomstig uit heel Nederland maar ook uit de buurlanden België en Duitsland. Vele honderden off-road liefhebbers. Allemaal met maar één doel, de laatste rit van 2018 meemaken.
Deze laatste rit voor gekentekende en voor de openbare weg goedgekeurde off-road motoren werd georganiseerd door de motorclub AMBC uit Staphorst die, met behulp van vele tientallen vrijwilligers, een magnifiek parcours had aangelegd. Een parcours wat dit jaar nog langer was dan voorheen en nu rond de 50 kilometer bedroeg en, net als de laatste jaren, tevens geschikt was voor de zgn. quads. De route liep langs vele mooie locaties in de gemeente Staphorst en de positieve geluiden na afloop over de mooie route en de prachtige omgeving waar deze doorheen liep maakte dat deze dag een perfect staaltje Staphorst promotie was.
Omdat Boer Staphorst 60 jaar bestaat, organiseerden ze afgelopen week een leuke en afwisselende serie workshops. Een van de workshops bestond uit Staphorster stipwerk.
De redactie ging een kijkje nemen, maar kwam net aan toen de laatste deelnemers vertrokken waren. ’s Ochtends waren er 6 deelnemers en ’s middags 14. Het was een succes en voor herhaling vatbaar aldus Danique Pierik van Boer Staphorst.
Wie de laatste dagen van deze week Boer Staphorst verliet kon het bijna niet weerstaan; bij de uitgang werden heerlijke kniepertjes gebakken voor het goede doel!
Stichting Staphorst helpt Gambia stond kniepertjes te bakken en te verkopen.
Om hun 60-jarig jubileum feestelijk af te sluiten, hebben ze bij woonwarenhuis Boer Staphorst een leuke eindejaarsactie. Op oudejaarsdag 31 december 2018 krijg je maar liefst 25% korting op alle voorraad artikelen! Let op: deze dag is de winkel geopend tot 15.00 uur. Bekijk de actie op www.boer-staphorst.nl/eindejaarsactie
Gisteren ging om klokslag 12 uur middenacht de Klompenrace van start. Het startschot kwam traditioneel uit een oude carbid melkbus.
324 klompen kletterden even later over de keien van Scholenland. 2 kilometer op klompen is voor velen van de 162 deelnemers al een uitdaging, laat staan dat je er dan ook nog op moet rennen. Deze wedstrijd valt dan ok in de catagarie
162 deelnemers gingen (onder perfecte loopomstandigheden) in het holst van de nacht in hun ‘netste pak’ door de kern van Rouveen. De 17e Klompenrace in Rouveen werd een feit.
Elrik Schra kwam al eerste over de meet in een tijd van 7:01.
De datums voor onze jaarlijkse dia-avonden zijn weer vastgesteld en wel op D.V. dinsdagavond 29 januari en op D.V. donderdagavond 7 februari 2019, aanvang om 19.30 uur. De dia-avonden vinden plaats in het Koetshuus.
Voor de dia-avonden hebben wij meester en juf Van de Weerd-Krale uit Lunteren uitgenodigd.
Hij heeft als leerkracht op de Punthorsterschool les gegeven. Zij heeft vanaf 1969 tot en met 1975 als kleuterjuf op een tweetal scholen in Staphorst voor de klas gestaan. Ze hebben beiden als ex-leerkrachten allerlei foto’s en dia’s van de scholen en oud-leerlingen gemaakt en deze laten ze op beide avonden zien.
Dit jaar hebben wij weer de mooiste vuurwerkpakketten, cakes en vuurpijlen. Om de veiligheid te vergroten hebben wij dit jaar speciaal goedgekeurde pijlenstandaards, die in de windtunnel getest zijn voor de stabiliteit. ( LET OP!!! Geen vuurpijlen afsteken op de ‘Diek’ )
Plezier en veiligheid gaan hand in hand, daarom adviseren wij ook een veiligheidsbril en om een aansteeklont te gebruiken.
5 euro kortingbon voor onlinebestellingen
Bestel nu nog uw vuurwerk met extra korting, een vuurwerk kortingsbon van 5 euro is gratis af te halen bij ons in de winkel aan de Gemeenteweg, deze bon is alleen geldig voor uw online bestellingen.
(u kunt uw bestelling plaatsen op: www.meesters.bestelvuurwerk.nl)
Wij zijn dealer van Proline Selections, excellent vuurwerk, Asian Budget Collection, veilig kindervuurwerk en voor wie veel schitterend vuurwerk voor weinig wil hebben, is er het Duitse Export Vuurwerk, de Duitse flyer valt voor de kerst bij u op de deurmat, alleen verkrijgbaar tijdens de verkoopdagen, op 28, 29 en 31 december, in de winkel aan de Gemeenteweg.
De SGP Jongeren afdeling Staphorst houdt op vrijdag 11 januari een SGP Jongeren avond in de patio van Museum Staphorst.
Mark Brouwer, Stafofficier bij het Marinier Trainings Commando, zal een pitch houden over het thema ‘Nederland veilig?’. Hij zal onder andere ingaan op de vraag of Nederland en haar bondgenoten hun grenzen nog wel kunnen beveiligen.
Vanochtend rond half negen was het eerste geluid waarneembaar...de AMBC Stappperster Veldrit staat op het programma en honderden (dik over de 1000) spoeden zicht naar Hofstede aan de Industrieweg om in te checken en de motor te laten keuren.
Dit jaar heeft de rit perfecte weersomstandigheden, de route is goed begaanbaar en loopt door heel Staphorst met wat hoogtepunten in de Lommert. Veel, heel veel quads zagen we voorbijkomen, het lijken er steeds mer te worden.
Maisakkers, zandwegen, asfaltwegen en (bos)paden maken onderdeel uit van het parcours en nadat de eerste honderd rijders gepasseerd zijn zitten de sporen en wallen er in. In IJhorst een smal houten bruggetjes met een schitterend bospad aan de andere kant van de sloot. Veel liefhebbers langs de route op alle locaties. Bij een onfortuinlijke rijder brak aan het eind van de Berkenstouwe op de zandweg de ketting. Binnen een kwartier stond zijn motor op de trailer op weg voor reparatie.
Op de avond van 3e Kerstdag werd in de kantine van de SC Rouveen de jaarlijkse Schiet- en Sjoelavond georganiseerd. De door de Supportersclub van de vereniging georganiseerde avond werd weer door vele trouwe bezoekers bezocht.
De aanwezigen konden kiezen uit diverse spelen. Uiteraard kon er geschoten en gesjoeld worden, maar ook aan de diverse andere spelen werd goed deelgenomen. Denk hierbij o.a. aan het envelop-trekken, balletje slaan, darten en niet te vergeten de vele grote prijzen die er konden worden gewonnen bij het Rad-van-Avontuur.
De eindejaarsshow bij Vakgarage Bijker is vandaag van start gegaan. In een opgedofte showroom staan weer prachtige bolides te wachten op een nieuwe eigenaar.
Velen weten de garage op oosterd weer te vinden en de ontvangst is zoals u gewend bent, hartelijk en met koffie en wat lekkers. De periode tussen kerst en de jaarwisseling wordt door Bijker jaarlijks ingevuld met deze show. Veel mensen zijn vrij en het is een mooie gelegenheid om op je gemak auto's te bekijken.
Kampen - Op zaterdag 29 december verzorgen Marco den Toom en Gert van der Vijver een oudejaarsavondconcert in de Bovenkerk van Kampen.
De organist Marco den Toom zal improviseren over thema’s en bekende koralen.
Bijzonder is vooral de samenwerking tijdens een aantal improvisaties met Gert van der Vijver. Van der Vijver is onder andere werkzaam als zandkunstenaar. Inmiddels mag hij grote bekendheid genieten na succesvolle optredens van diverse tv-series.
Elkaar ondersteunen
Orgelimprovisaties ondersteunen de beelden van zandcreaties van diverse thema’s. Andersom geldt ook dat. Het vereist een nauw samenspel van organist en zandkunstenaar om de boodschap van een thema over te brengen op het publiek. Muziek en beelden zullen tezamen ontroeren.
Gelukkig bezit het Hinsz-orgel een haast onuitputtelijk klankwereld om zo goed mogelijk aan te sluiten bij alle opeenvolgende beelden van het zandschouwspel. De verrichtingen van de organist en zijn registranten en de zandtovenaar zijn in de kerk te volgen op een groot projectiescherm. Er is ook weer voor de inwendige mens gezorgd. In de pauze is er voor iedere bezoeker een oliebol. Een heerlijke avond jong en oud!
De kerkdeuren zijn vanaf 18:00 uur geopend. Bij de entree, €10,- p.p., kinderen betalen € 4,- Voor meer informatie zie www.marcodentoom.nl
>Vanmiddag om 13.00 uur werd in 't Koetshuus door Gerrit Stegeman de eindejaarsexpositie geopend. Met het wegnemen van een groot doek kwam zijn verzameling foto's voor de dag waarmee de expositie van start ging.
De eerste bezoekers stonden al te trappelen in de gang maar moesten toch heel even geduld opbrengen.
Deze 16e eindejaarsexpostie kent een grote verscheidenheid aan exposanten. Bij binnenkomst kan de bezoeker zich vergapen aan prachtige foto's bij de stand van Gerrit Stegeman. Nog niet eerder vertoonde foto's, velen zullen dan ook bekenden tegenkomen of zichzelf. Veel namen van mensen op de foto's staan er bij maar nog lang niet allemaal. Wellicht kan de bezoeker daar een handje bij helpen.
1 januari 2019 is het weer zover! De traditionele Nieuwjaarsduik in de Bosvijver van Staphorst! 12:55 is er een korte warming up, om 13:00 gaan we het water in!
Om hun 60-jarig jubileum feestelijk af te sluiten, hebben ze bij woonwarenhuis Boer Staphorst een leuke eindejaarsactie. Op oudejaarsdag 31 december 2018 krijg je maar liefst 25% korting op alle voorraad artikelen! Let op: deze dag is de winkel geopend tot 15.00 uur. Bekijk de actie op www.boer-staphorst.nl/eindejaarsactie
Woensdagavond 19 december vond de kerstbijeenkomst plaats voor de medewerkers van De Berghorst.
Na een innoverend jaar waarin veel is gebeurd, werden medewerkers gewaardeerd voor hun inzet. Tijdens deze gezellige en ontspannende avond werd er traditioneel een bingo gehouden.
De ondergaande zon in het Staphorster veld, door Hilligje Kooiker en foto van de dag.
Mooi als je eerst een foto van een lezer krijgt met de opkomende zon in het Staphorster veld en dan aan het eind van de dag een foto van dezelfde zo maar dan aan de tegenovergestelde kant, waar ie weer onder gaat.
Ook dit jaar staat De Rouvener weer online. Klik hieronder om alles over de Klompenrace en meer te lezen. Iets wat per abuis niet in het krantje terecht is gekomen valt hieronder te lezen.
Schrijven op een lei? Een kroontjes pen? Jij mag het komen ontdekken………
Dat kinderen graag actief bezig zijn in het museum is geen nieuws meer voor de vele vrijwilligers die dan ook graag met hen aan de slag gaan. De kinderen kunnen kennis nemen van diverse manieren van drukken, handletter zetten, papier scheppen, marmeren, zeefdrukken etc.
Er zullen ook demonstraties plaatsvinden van onze 3D printer. Je kunt zien hoe het voorwerp ontstaat en geprinte 3D voorwerpen ook zelf aanraken.
Handelsbedrijf Koster is gespecialiseerd in de in- en verkoop van RVS Tanks. Ons team is iedere dag bezig de tanks in optimale conditie te brengen. Compleet aangepast naar de wensen van de klant en indien gewenst plaatsen we de tanks zelfs op locatie. Wegens een groeiende markt zijn wij op zoek naar een:
COLLEGA
Ben jij een ‘doener’? Denk jij in oplossingen? En ben jij kundig? Dan ben jij al in het bezit van de meest belangrijke eigenschappen. Beschik je daarnaast over een Lasdiploma niveau 2 TIG en kan je een heftruck besturen? Dan is het tijd om kennis te maken, want dan zijn wij op zoek naar jou!
Geen ingewikkelde cv’s of originele sollicitatiebrieven zijn nodig. Bel of mail ons voor een kennismakingsgesprek. Wij bieden een uitdagende, maar vooral afwisselende baan, waar we simpelweg geen functienaam aan kunnen hangen. Wanneer de metaalindustrie echt iets voor jou is… Bel ons dan vandaag nog voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek!
STAPHORST – Het is weer bijna zover, de eindejaarsshow bij Vakgarage Bijker. Weken van voorbereiding gaan eraan vooraf, maar ook dit jaar bent u, als belangstellende, weer van harte welkom aan de Gemeenteweg 304. Het personeel van Vakgarage Bijker staat u graag te woord, stap daarom gerust en vrijblijvend binnen.
In de showroom, de werkplaats en op het buitenterrein van het bedrijf staan weer vele nieuwe en gebruikte auto’s klaar voor de verkoop. Het is een mooie selectie van verschillende modellen. Zo staan er de nieuwste modellen van Opel, maar ook jonge gebruikte Opels en andere merken. Deze auto’s worden aangeboden voor scherpe eindejaarsprijzen. Verder kunt u uiteraard uw huidige auto komen inruilen, Vakgarage Bijker wil graag zaken met u doen.
Iedereen welkom
Stel, u zoekt een nieuwe auto, kom dan zeker naar het bedrijf toe. Het personeel staat u graag te woord. Bent u niet op zoek naar iets anders? Ook dan bent u van harte welkom tijdens de eindejaarsshow, de koffie staat voor u klaar.
Er is reden genoeg om even een kijkje te komen nemen, want ook dit jaar zal 'Roo Handelsonderneming' uit Rouveen aanwezig zijn tijdens de eindejaarsshow. Hij zal iedereen te woord kunnen staan en kunnen informeren over de beste autoverzorgingsproducten voor uw auto.
Bijker heeft een flinke klantenkring, waarvan een deel vanuit de wijde omgeving naar Staphorst komt. De open sfeer en de scherpe prijzen zijn veelgehoorde complimenten. Het bedrijf beschikt over drie vakbekwame monteurs: Jurrie Veldman, Hein Poolman en Jeroen Kooiker.
Familiebedrijf
Verder zijn vader en zoon Bijker verantwoordelijk voor de verkoop. Dit laat zien dat Bijker een echt en hecht familiebedrijf is. Dat wordt ieder jaar ook weer zichtbaar tijdens de voorbereidingen van de eindejaarsshow, waar diverse familieleden zich voor inspannen. Tijdens de eindejaarsshow zijn er mooie prijzen te winnen, dit dankzij prijsvragen van zowel Bijker als Roo. Hiernaast ligt er voor iedere bezoeker een leuke attentie klaar.
U bent van harte welkom op D.V. donderdag 27 december van 10.00 uur tot 22.00 uur, vrijdag 28 december van 10.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag 29 december van 10.00 tot 16.00 uur. In verband met de eindejaarsshow is de werkplaats gesloten van vrijdag 21 december tot en met maandag 31 december.